Poradniki

Łodzie żeglarskie – czym kierować się przy wyborze?

Kupno łodzi żeglarskiej to niemały wydatek. Dlatego decydując się na taki zakup, należy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów. Warto również wcześniej przynajmniej kilkukrotnie wypożyczyć różne jednostki, aby móc porównać komfort ich użytkowania, a także ich parametry techniczne. Większość osób posiadających patent sternika nie ma […]

Łodzie żeglarskie – czym kierować się przy wyborze? Czytaj całość »

Co można mieć w bagażu podręcznym?

Krótka delegacja, weekendowy wypad za granicę czy dłuższy wyjazd i walizka, która wybuchnie jeśli dołoży się do niej jeszcze jedną koszulkę – we wszystkich tych przypadkach cieszę się, że mogę zabrać ze sobą darmowy bagaż podręczny i nie płacić za dodatkową walizkę. W założeniu bagaż podręczny to niewielka torba, plecak lub walizka o określonych wymiarach, którą można bezpłatnie zabrać ze sobą na pokład samolotu. Ze względu na ograniczenia powodowane bezpieczeństwem, do bagażu podręcznego nie można zapakować niektórych przedmiotów. O tym wszystkim postaram się opowiedzieć w poniższym artykule.

Co można mieć w bagażu podręcznym? Czytaj całość »

Higiena w podróży – jak o nią zadbać?

Higiena jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka. Dlatego koniecznie trzeba o nią dbać nawet w podróży, gdy są różnego rodzaju utrudnienia. Z tego względu przed wyjazdem warto sporządzić listę produktów, które w znacznym stopniu ułatwią utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie w podróży. Dodatkowo dzięki temu nie zapomni się o niczym ważnym.

Higiena w podróży – jak o nią zadbać? Czytaj całość »

Życie w kamperze – jak przygotować się do podróży kaperem?

Podróżować każdy może – część na bogato, inni w stylu oszczędnym. Dla jednych urlop to luksusowy hotel i gorące plaże. Dla innych odkrywanie nieznanych zakamarków i swoboda w podróżowaniu. Osoby, które chcą samodzielnie organizować sobie czas, oraz podążać tam gdzie „poniesie ich wyobraźnia”, powinny rozważyć zakup kampera. Jest to wspaniała alternatywa dla osób uwielbiających podróżować w stylu „free”, To my powinniśmy dostosować wyjazd do naszych potrzeb, a nie dostosowywać siebie do planu wycieczki.

Życie w kamperze – jak przygotować się do podróży kaperem? Czytaj całość »

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Podróże, zarówno krótkie na weekend, jak i te dłuższe kilkutygodniowe kojarzą nam się głównie ze spokojem, odprężeniem, luzem od codziennych obowiązków w pracy czy szkole. Właśnie to odprężenie sprawia, iż wbrew pozorom jesteśmy bardziej narażeni na nieszczęśliwe wypadki. Dlatego bez względu na miejsce, do którego się wybieramy, zawsze warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Czytaj całość »

Jak tanio podróżować?

Podróże za grosze – czy jest to możliwe? Dzisiaj chciałbym odpowiedzieć na bardzo często powtarzające się pytanie, dotyczące możliwości taniego podróżowania. Odpowiadając na nie, stwierdzam z całą pewnością, że podróże za niewielkie kwoty są możliwe. Co bardzo interesujące i niewiarygodne dla całej rzeszy ludzi, są przypadki, że taniej jest wybrać się na wakacje zagraniczne, niż w podróż nad Morze Bałtyckie. Chciałbym przedstawić trzy bardzo ciekawe sposoby na tanie podróże za granicę.

Jak tanio podróżować? Czytaj całość »