Wiedeń – atrakcje w stolicy Austrii

Jak sprawnie poruszać się po Wiedniu – przewodnik po metrze

Wiedeń jest miastem doskonale rozwiniętym, jeśli chodzi o komunikację publiczną. Dzięki temu o wiele łatwiej jest się przemieszczać i w ten sposób odwiedzić wszystkie najciekawsze punkty w mieście. Zdecydowanie polecam tę metodę, ponieważ metrem można dotrzeć dosłownie wszędzie. Wiedeńskie metro składa się z aż 5 linii, które łączą wszystkie części miasta.

Praktyczne jest także to, że linie metra przecinają się w taki sposób, że wszelkie przesiadki są znacznie ułatwione i trudno się zgubić. Dodatkowo przy każdej stacji znaleźć można szczegółową mapę, na której rozpisane są wszystkie przystanki i zaznaczone są odpowiednimi kolorami. Dzięki temu od razu można skojarzyć, przy której linii się znajduje. Korzystanie z wiedeńskiego metra jest naprawdę banalnie proste i nawet turyści nie mają z tym zazwyczaj większego problemu. 

Zobacz także: Wyspa Evia idealna na wakacje

Prater – ogromny lunapark

Jeśli lubicie rozrywkę i szampańską zabawę, z całą pewnością musicie wybrać się na Prater, czyli do wiedeńskiego parku rozrywki, który co roku przyciąga niesamowite ilości turystów! Zresztą nie tylko, bo park popularny jest również wśród Wiedeńczyków, którzy chętnie zabierają tam swoje dzieci. Zaletą tego lunaparku na pewno jest to, że każdy, bez względu na wiek znajdzie tutaj coś dla siebie.

Uwagę od razu przyciąga diabelski młyn, który króluje nad całą okolicą. Oprócz tego warto wybrać się do domu strachów, czy na jeden z mrożących krew w żyłach rollercoasterów. Także w okolice Pratera bez trudu dojechać można metrem. Polecam zarezerwować sobie na zabawę cały dzień, zwłaszcza jeśli jest się z dziećmi, ponieważ rozrywek jest naprawdę wiele i trudno obejść je wszystkie w ciągu zaledwie kilku godzin. Na miejscu można również odpocząć lub coś zjeść.

Schönbrunn – piękny pałac w stylu rokoko

Z całą pewnością jest to perełka, która przyciąga licznych turystów, którzy nastawieni są na odrobinę historii oraz kultury. Pałac zbudowany został w XVII-XVIII wieku i znajduje się w 13. dzielnicy Wiednia, do której również można prosto trafić. Cały kompleks pałacowy liczy łącznie 1441 komnat, z czego aż 45 zostało udostępnionych zwiedzającym. Całe wnętrze pokryte jest efektownymi freskami oraz sztukaterią.

Zobacz także: Keukenhof (Holandia) – największy festiwal tulipanów na świecie. Co warto wiedzieć?

Ogromne są także ogrody, które otaczają sam pałac. Właśnie z tego powodu także tutaj polecam zarezerwowanie sobie całego dnia, aby na spokojnie móc wszystko obejrzeć. To właśnie w jednej ze znajdujących się tutaj sali, w sali lustrzanej, koncertował Mozart w wieku zaledwie 6 lat. W tej chwili piękny pałac wpisany jest na listę UNESCO. Z całą pewnością jest to jedno z tych miejsc, które koniecznie i bez dwóch zdań trzeba odwiedzić podczas swojej wiedeńskiej podróży.