Weekend majowy w Termach BUKOVINA – dlaczego to jeden z najlepszych pomysłów na rodzinny wyjazd?

Maj to pierwszy miesiąc w roku, który tak bardzo sprzyja krótszym i dłuższym wyjazdom. Po męczącej zimie nareszcie robi się cieplej, pojawia się słońce, a to motywuje nas do wyjścia z domu i aktywnego spędzenia czasu. Zachętą samą w sobie jest również korzystny układ kalendarza – weekend majowy to super okazja do odpoczynku i naładowania baterii jeszcze przed zbliżającymi się wakacjami.

Szukając inspiracji na rodzinny wyjazd warto rozważyć spędzenie weekendu majowego w Termach BUKOVINA. Dlaczego? Sprawdź to w naszym artykule.

Piękne miejsce w samym sercu Tatr

Termy BUKOVINA to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Polsce. Znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej, urokliwej miejscowości położonej w odległości kilkunastu minut jazdy samochodem od Zakopanego.

Termy robią znakomite wrażenie. Obiekt jest nowoczesny, zadbany, przestronny, dzięki czemu nie trzeba się obawiać tłumów i kolejek do największych atrakcji. Zachwyca już sama okolica term, która sprzyja podziwianiu widoków (piękna panorama Tatr Wysokich i Tatr Zachodnich), spacerom i dalszym wycieczkom.

Rada

W okresie majówki jedną z największych tatrzańskich atrakcji są kwitnące dywany krokusów. Naprawdę warto to zobaczyć!

Mnóstwo atrakcji dla całej rodziny

Termy BUKOVINA są kompleksem zaprojektowanym stricte z myślą o rodzinach z dziećmi, choć zadowolone będą również osoby szukające odpoczynku i relaksu w komfortowych warunkach. Z punktu widzenia rodziny trudno o lepszy wybór na weekend majowy.

Do dyspozycji gości term jest aż 20 basenów wypełnionych ciepłą wodą termalną pozyskiwaną z ujęcia na głębokości 2400 metrów. Do tego dochodzą zjeżdżalnie, oczywiście baseny zewnętrzne, leżanki z hydromasażem, jacuzzi, punkty gastronomiczne, rozbudowana strefa saun, bogata oferta zabiegów odnowy biologicznej i mnóstwo innych atrakcji – tak dla dzieci, jak i dorosłych.

Dogodny dojazd z każdego regionu Polski

Szukając miejsca na majówkę zwykle zwracamy uwagę na to, czy da się do niego wygodnie i szybko dotrzeć z domu – najczęściej własnym autem. Szczęśliwie minęły już czasy, kiedy podróż w okolice Zakopanego była wielogodzinnym koszmarem.

Obecnie, po zakończeniu budowy autostrady A1 i oddaniu większej części dwupasmowej zakopianki, dojazd pod Tatry jest stosunkowo szybki, bezpieczny i nie powinien zająć więcej niż 6-7 godzin (z północnej Polski). Jest to dodatkowy argument przemawiający za tym, aby tegoroczny weekend majowy spędzić w Termach BUKOVINA.

Atrakcyjna okolica

Weekend majowy w Termach BUKOVINA może być znakomitą okazją do tego, aby lepiej poznać polskie Tatry lub przypomnieć sobie dawno niewidziane zakątki. Zwłaszcza, że Bukowina Tatrzańska jest naprawdę korzystnie położona – blisko stąd i do Zakopanego, i do Doliny Chochołowskiej, i do Morskiego Oka, Białki Tatrzańskiej, na spływ Dunajcem itd.

Podhale jest wyjątkowo atrakcyjnym regionem turystycznym, który sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu z bliskimi. Świetnym pomysłem będzie przeplatanie błogiego relaksu w wodzie termalnej z szaleństwami na zjeżdżalniach, pieszymi wędrówkami po Tatrach oraz poznawaniem atrakcji Zakopanego – zwłaszcza, że w tym mieście nie brakuje typowo rodzinnych rozrywek (jak np. papugarnia). Dodajmy do tego wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, a zyskamy gotowy plan na super majówkę.

Wiele opcji spędzania czasu z rodziną

Weekend majowy w Termach BUKOVINA to znakomita propozycja tak dla dzieci, jak i dorosłych. Jeśli od dawna marzycie o tym, aby wybrać się wspólnie w jakieś atrakcyjne miejsce, to trudno o lepszy wybór.

Wspólne aktywności w wodzie, zwiedzanie okolicy, zażycie relaksu w strefie SPA i saunach (tylko dla dorosłych), skorzystanie z zabiegów odnowy biologicznej, odkrywanie tajemnic regionu – to tylko przykładowe pozycje na liście opcji spędzania czasu z całą rodziną.

Dodajmy również, że prawdziwym skarbem Term BUKOVINA jest najwyższej jakości woda termalna, która charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem mineralizacji (1593,2 mg/dm3), jest wodą siarczanowo-sodowo-wapniową, siarczkową, fluorkową, której średnia temperatura na wypływie wynosi 64,5 stopnia Celsjusza. Takie właściwości sprawiają, że mamy tutaj do czynienia z wodą o potencjalnych właściwościach leczniczych.

Więcej powodów, aby spędzić weekend majowy w Termach BUKOVINA, znajdziesz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/.