Higiena w podróży – jak o nią zadbać?

Co powinno znajdować się w kosmetyczce podróżnika?

To co powinno znaleźć się w kosmetyczne podróżnika zadaje sobie dosyć spora grupa osób. Dlatego powiem wam co ja zawsze pakuje do swojej kosmetyczki, gdy wyruszam w podróż. Obowiązkowo w kosmetyczce musi być mydło i to najlepiej w dwojakiej postaci, gdyż nigdy do końca nie wiadomo jakie będą warunki do mycia. To też dobrze jest zabrać ze sobą normalne mydło zamknięte w plastikowej mydelniczce oraz antybakteryjną piankę i żel do mycia rąk, ponieważ nie wymagają spłukiwania, a oczyszczają ręce z drobnoustrojów.

Kolejną rzeczą, jaką zawsze pakuję to oczyszczające chusteczki nawilżające do rąk, a także higieny intymnej. Poza tym obowiązkowo w kosmetyczce musi być pasta do zębów i szczoteczka. Także zawsze ze sobą zabieram jakieś plastry opatrunkowe i gazy, gdyż nigdy nie wiadomo czy się, gdzieś nie skaleczę. Można oczywiście zabrać o wiele więcej różnych rzeczy, jednakże te, które wymieniłem są podstawą, jaka musi się znaleźć w kosmetyczce każdego podróżnika.

Zobacz także: Obowiązkowe szczepienia przed wyjazdem do Azji

Ułatwienia w utrzymaniu higieny w podróży

Dużym ułatwienie w utrzymaniu czystości w podróży są miejsca obsługi podróżnych. To też trzeba pamiętać o tym, aby zaprać ze sobą klapki pod prysznic. Jest to niezmiernie istotne, gdyż w przeciwnym razie można nabawić się grzybicy. Jednakże nie zawsze jedzie się takimi drogami, że mop-y występują. Z tego względu trzeba sobie samemu ułatwić tą podróż. Dlatego ja zawsze zabieram ze sobą spory baniak z wodą.

Dzięki temu można nie tylko umyć sobie w przyzwoity sposób ręce i twarz ale także i nogi. A jak wiadomo jest to prawdziwa ulga po przejechaniu kilkuset kilometrów. Dodatkowo zalecam również zabranie ze sobą w podróż papieru toaletowego i nakładki na sedes, ponieważ będzie to bezpieczniejsze rozwiązanie w przypadku korzystania z toalet publicznych.

Zobacz także: Górskie wycieczki – uwaga na kontuzje!

Jak prać w podróży?

Pranie w podróży bywa nie lada wyzwaniem. Jednakże nie taki diabeł straszny jak go malują i jest na to prosty sposób, który wam przedstawię. Wystarczy mieć pod ręką zlew albo miskę i bieżącą wodę. Wlewamy do zlewu najlepiej letnią wodę i dodajemy trochę mydła, aż powstanie woda z pianą. Następnie wrzucamy do niej brudne ubrania i zostawiany na pół godziny, żeby bród sam ile się da puścił. Jeśli to mamy za sobą to następnie pociera się ubranie o ubranie, żeby brud całkowicie puścił. Następnie ubrania wykręcamy i płuczemy w czystej wodzie. Po ponownym wykręceniu rozwieszamy tam, gdzie to jest możliwe.

Tak więc zachowanie właściwej higieny w podróży jest możliwe, pod warunkiem, iż ma się ze sobą odpowiednie kosmetyki. Dlatego bardzo ważne to, aby przygotować się do wyjazdu wcześniej, a nie na ostatnią chwilę.